Відгуки учасників програми GRI (2018-2019)

програми Canada's Mitacs Globalink Research Internship Program for Ukraine у 2018-2019 р.

Ірина Юстик

Чому вирішила брати участь?
Тому що видалося дуже захопливим прийняти участь у дослідницькому стажуванні.

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
Тому що це прекрасна можливість отримати досвід, покращити знання мов, стати частиною чогось надзвичайно важливого, подарувати собі незабутні враження від нової країни та людей

Які були страхи перед поїздкою?
Що буде мовний та культурний бар’єр

Який отримала досвід від участі в стажуванні?
Канаду неможливо описати одним словом, адже вона не може не залишити слід у серці. Для студента дослідницькі проекти, які пропонує країна, є прекрасною можливістю доторкнутися до науки ближче, надихнутися на нові ідеї та звершення, відчути себе частиною чогось важливого та корисного для суспільства.
Проект допоміг мені не лише отримати новий досвід роботи, а познайомив із прекрасними людьми з різних куточків світу, допоміг потоваришувати із ними, можливо (на що я сподіваюся), подарував друзів на усе життя.
Гнучка та дбайливо спланована організація дозволила відкрити для себе туристичну Канаду і її найцікавіші куточки. Мені цього досі замало і тут ще є скільки прекрасних місць, які варто побачити у майбутньому (тому чекай на мене, оскільки ми точно побачимося не раз). Канада різнобарвна, зелено-блакитна, промениста, подекуди солонава, подекуди піднебесна, але така красива, що неможливо це описати.
Я буду сумувати за цим усім: за різноманіттям мов, коли задумливо їдеш у метро; за посмішками водія та таким простим, але приємним «Bonjour», що відразу підіймає настрій. Повага та ввічливість мені здалися візитівкою цієї країни.
Звісно, не усі національності тут ведуть себе однаково гарно, вистачає і негативізму. Але тільки тут я змогла по-справжньому відчути себе частиною спільноти: великої, людяної, відданої, гідної української діаспори. Коли я знаходилася вдома, це було чимось простим і дуже близьким, але, водночас, далеким, оскільки сприймалося як належне. У Канаді усі українці один для одного як велика родина. Ти можеш бути впевненим, що тебе підтримають, порадять, іноді просто обіймуть як рідну дитину та дадуть усе, що є у них найкращого, просто так.
Тож відчуття, що «Ти – на землі Людина», це слова саме про нас, про наших співвітчизників. Дякую, що познайомилася із вами усіма. Це було дійсно важливо, коли ти відчуваєш себе трішки розгубленим за межами дому.

Чим для тебе стала Канада?
Для мене цей час був різноманітним: іноді дуже веселим, іноді таким, що перехоплювало подих, іноді слізним від емоцій, час від часу важким і дуже інтенсивним.
Мені найбільше запам’яталася моя подорож у гори, коли настрою абсолютно не було, і хотілося шалено додому. Підіймаючись до вершини цього схилу, ми потрапили на зміну погоди і майже весь час рухалися з дощем. Іти було усе важче і важче, сил не вистачало, а темп був достатньо швидким. І ось, коли до вершини лишалося близько 20 метрів, а ми рухалися від утоми дуже повільно, хлинула страшна злива. Але як це було неперевершено! Я відчула прилив неймовірної радості та щастя. Адже це змусило нас майже злетіти на вершину гори, долаючи з легкістю усі перешкоди. У ту мить я відчула, що усе буде добре і що життя – це неоціненний дар, який потрібно любити. Якщо навіть на моєму шляху ставатимуть перешкоди, відтепер я точно знаю, що усе можна подолати: варто тільки ступити крок і зробити той останній, відчайдушній ривок до мети. Життя – це рух. А рух – це життя.

Ольга Соцька

Чому вирішила брати участь?
Я завжди цікавилася програмами міжнародних можливостей, безперервно перевіряючи різноманітні сайти на наявність програм, які підійшли б мені. Тому коли побачила на Фейсбуці оголошення про приєднання України до програми Mitacs Globalink, відразу зрозуміла, що потрібно випробувати свої сили. Теоретичні знання, здобуті в українському університеті, потребували закріплення на практиці, а про кращу можливість ніж отримання наукового досвіду в провідних дослідницьких центрах Канади і годі мріяти.

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
Для українських студентів програма Mitacs Globalink є унікальним шансом розширити свої наукові та туристичні горизонти. Великою перевагою є те, що саме студенти вибирають проекти над якими вони хочуть працювати. А що може бути краще, ніж робота над улюбленою темою з доступом до безлічі ресурсів?

Які були страхи перед поїздкою?
Звичайно, ще під час процесу подачі заявки на програму мене мучили сумніви: чи вистачить стипендії? Чи достатній в мене рівень академічної англійської? Чи вистачить моїх знань і чи взагалі будуть вони доречними, адже в Канаді зовсім інша система освіти.. Так от: стипендії вистачило і навіть за умови правильного планування свого бюджету можна по подорожувати Канадою. Канадці дуже толерантні, тому до граматичних помилок ставляться поблажливо. До того ж, перед стажуванням вам напевно доведеться прочитати певну літературу, рекомендовану вашим професором, що значно допоможе підтягнути знання та розібратися з термінологією.

Який отримала досвід від участі в стажуванні?
Під час стажування я працювала в одній з перших історичних лабораторій геоінформаційних систем в Канаді, оцифровуючи історичні документи та створюючи карти. Мій професор відкрив для мене зовсім інший світ історії та дослідження в ній, що допомогло мені визначитися з вибором кар’єри та надихнуло мене продовжувати розвиватися в цій галузі.

Чим для тебе стала Канада?
Канада залишила лише приємні враження і велике бажання повернутися. За майже 4 місяці мого перебування в цій країні Канада стала другим домом. Я щиро захоплююся українською діаспорою, яка протягом століть зберігає та розвиває українську культуру на далекій канадській землі. Канадці дуже доброзичливі та завжди усміхнені.
A Mari Usque Ad Mare я спостерігала за красою природи: підпливала до Ніагарського водопаду, ходила по льодовику, милувалася кристально чистими озерами. Досліджувала великі мегаполіси та маленькі містечка. Призвичаювалася до recycling, змінювала світогляд та насолоджувалася атмосферою мультикультурності.

Інша важлива інформацію, поради, тощо
Майбутнім інтернам рекомендую слідкувати за соціальними мережами Mitacs в Україні та піти на презентацію програми в своєму університеті. Саме після такої презентації я на 100% вирішила взяти участь. На Фейсбуці минулого року публікували доволі корисні поради щодо заповнення заявок та проведення інтерв`ю. Також моєю порадою буде не подавати в останній момент. Виділіть час на перегляд проектів і пошук найбажаніших! І можливо скоро саме ви отримаєте лист з заповітними «We look forward to welcoming you to Canada!”

Твардовський Дмитро

Чому вирішив брати участь?
Хотів спробувати свої сили в справжньому науковому досліджені високого рівня та отримати можливість співпрацювати з іноземними колегами-астрономами, які є справжніми професіоналами своєї справи.

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
Перш за все, це неймовірний поштовх вашому подальшому науковому життю. Проект, який ви почали з вашим професором в Канаді, може перерости в справжню багаторічну продуктивну співпрацю. Також участь у проекті дає можливість гарно зарекомендувати себе під час справжньої наукової роботи і допомагає зробити собі плацдарм для можливого вступу у магістратуру в будь-якому університеті. Окрім цього, це дуже підсилює ваше CV, яке зараз відіграє надзвичайно важливу роль в навчанні та працевлаштуванні.
Врешті-решт, програма допоможе вам визначитись з тим, що ви хочете робити в подальшому: який розділ науки та яку тему вибрати, кого краще обрати в якості керівника і т.д.

Які були страхи перед поїздкою?
Найбільший – що без французької в Канаді не вижити. Тому вчив її протягом 3.5 місяців перед поїздкою. Можливо, в Квебеці вона і необхідна, але в Нью-Брунсвіку я за три місяці говорив французькою сумарно хіба що хвилин п’ять. Але це суто індивідуально і залежить від провінції та, перш за все, університету, професора та його колег, з якими ви будете співпрацювати.
Також були побоювання, чи підійде клімат, чи не буде ніяких алергічних реакцій на цвітіння рослин чи на комах. Нічого подібного, все пройшло добре.

Який отримав досвід від участі в стажуванні?
В моєму випадку це, по-перше, досвід роботи з даними з надзвичайних інструментів: космічного телескопа TESS та багатьох досить великих наземних. По-друге, відвідав декілька канадских міст, побачив багато чого цікавого та познайомився з канадським способом життя. Нарешті, значно покращив свої навички та знання в різних областях астрономії та програмування.

Чим для тебе стала Канада?
Місцем, де я знайшов себе та отримав багато нових ідей та вражень.

Інша важлива інформацію, поради, тощо
1) Розвідайте, чи потрібна буде вам французька. Зайвою вона точно не буде, але й не обов’язкова.
2) Візьміть із собою достатній набір ліків. Більшість із них продаються за рецептом, а щоб відвідати лікаря, іноді можна чекати не один день.
3) Розвідайте, яка погода типова для травня-вересня у вашій провінції. Бо особисто для мене сніг у середині травня став невеличкою несподіванкою.
4) Забагато сиропу не набирайте, бо потім валіза буде значно більше 23 кг і не знатимете, що з цим робити 🙂

Олексій Василевський

Чому вирішив брати участь?
Тому що вважав що що закордоннн стажування це і непоганий додаток до резюме, а також це можливість покращити мову так як я б цього не зробив в Україні.

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
Українським студентам треба подаватися на Mitacs Globalink Internship, тому що загалом існує мало програм, які б повністю покривали стажування та платили заробітню платню студентам-інтернам. А також, це досвід роботи закордоном, який буде оцінено не тільки в Україні.

Які були страхи перед поїздкою?
Особисто я сильно переживав за своє місце проживання. Його знайти начебто легко, але гарантій якості як таких немає.

Який отримав досвід від участі в стажуванні?
По-перше, вдосконалив мову.
По-друге, отримав знання в іншій темі – економіці.
По-третє, отримав досвід самостійного життя закордоном.
По-четверте, міжнародні знайомства.
По-п’яте, отримав досвід роботи з канадськими професорами та підприємцями.

Чим для тебе стала Канада?
Місцем подальшого розвитку

Вікторія Швець

Чому вирішила брати участь?
Я вирішила брати участь у програмі тому, що стажування в іншій країні – безцінний досвід. Неймовірно цікаво було дізнатись про життя людей, які живуть на відстані 7500 кілометрів від України, побачити різницю в методах навчання та повсякденному житті.

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
Набуваючи досвіду, розвиваючись, ми стаємо кращими. Стажування в Канаді – чудова можливість отримати якомога більше знань та досвіду, бути в незвичайних обставинах та оточенні. Ви отримаєте купу особистих вражень тут, вас вразить природа та життя вашого міста. Крім того, що ви будете займатись науковими проектами, у вас буде достатньо часу для того, щоб гуляти, насолоджуватись архітектурою та краєвидами. Також ви зможете завести нових друзів з усього світу, бо Mitacs – студенти приїзжають з різних країн, а не лише з України.

Які були страхи перед поїздкою?
Перед поїздкою я хвилювалась на рахунок всього – візи, квитки на літак, перельоти, проживання, англійська… На щастя, все пройшло добре. Канадці – доброзичливий народ, якщо у вас буде якась проблема – вони залюбки підкажуть вам що робити.

Який отримала досвід від участі в стажуванні?
Під час стажування я отримала багато вражень, як в навчанні, так і від самої країни. Проект, над яким я працювала, був надзвичайно цікавим. Місто було дуже активним – постійно організовувались всілякі фестивалі, виставки, гуляння, не говорячи уже про те, що було просто цікаво дивитись на різноманітні будівлі, парки та інші місця, які так відрізняються від наших.

Чим для тебе стала Канада?
Канада – надзвичайна країна, яку не можна розвідати з першого разу. Вона одночасно емоційна і незнайома, а з іншого боку – затишна і домашня. Мої враження від Канади різняться, але вони безсумнівно позитивні. Три місяці – чудовий термін для того, шоб насолодитись життям тут.

Інша важлива інформацію, поради, тощо
Якщо ви приїдете до Канади і перші декілька днів вам буде сумно там – не впадайте у відчай. Це сум за домом. Коли ви проживете там трошки довше, вам стане набагато веселіше. Ви знайдете нових друзів, купу пригод, та отримаєте масу вражень, потрібно тільки трошки зачекати 🙂

Юлія Сударенко

Чому вирішив брати участь?
Тому що знайшла дуже цікаві для себе проекти.

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
Бо ця програма може відкрити для них світ нових можливостей та перевести на інший рівень у розвитку в своїй професії.

Які були страхи перед поїздкою?
Був страх що я знаю замало, будуть високі вимоги а також не вистачить знань англійської.

Який отримала досвід від участі в стажуванні?
Досвід роботи з новим для себе обладнанням, написання наукових статей, участь у міжнародній конференції.

Чим для тебе стала Канада?
Канада для мене стала великим поштовхом до саморозвитку та глобальних змін у житті.

Інша важлива інформацію, поради, тощо
Ніколи не бійтеся ризикувати та скоріше відправляйте заявки!

Павло Кашко

Чому вирішив брати участь?
Це була унікальна можливість здобути досвід реального наукового дослідження. Провести 12 тижнів під керівництвом канадського професора з доступом до сучасних технологій – це безумовний прогрес не тільки в особистому розвитку, але й у CV. Крім того провести літо проводячи наукову роботу і подорожуючи Канадою – що може бути краще

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
Канада – не бідна країна, і саме тому університети можуть дозволити собі найсучасніше обладнання і найкращих спеціалістів. Для ураїнських студентів це стажування – це можливість встановлення міжнародних зв‘язків у професійному полі. Співпраця з міжнародними колабораціями, участь в конференціях – це те, що справді мотивує продовжувати працювати над проектом

Які були страхи перед поїздкою?
Були певні невпевненості щодо самого проекту. Чи не буде надто важко чи нудно. Проте страхи себе не виправдали, і проект, і професор виявилася навіть набагато краще ніж я міг подумати

Який отримав досвід від участі в стажуванні?
Перш за все це стали нові навики, що я здобув при роботі над проектом. Я навіть не уявляв скільки існує цікавих програм та кодів для обробки даних та моделювання процесів. Я здобув ті знання, що не просто теоритично завчають в університеті, а ті, що справді використовують на практиці, і які будуть надалі цінуватися. Більш того, я познайомився із вченими з усього світу, з якими, сподіваюсь, співпрацюватиму і надалі.

Чим для тебе стала Канада?
Канада – величезна країна з щирими людьми та неймовірною природою. Справді, безкрайні ліси, холодний океан, величезні озера – це так вражає, наскільки різнобарвна країна. Від хмарочосів в Торонто до затишного Кебеку, від Атлатики на сході до тундри на півночі – неодмінно хочеться побачити це все і повертатись сюди ще не один раз

Марія Корнєєнко

Чому вирішила брати участь?
Я вирішила брати участь у програмі, по-перше, через можливість отримати нові знання та досвід у своїй науковій сфері інтересів. По-друге, через можливість пожити в іншій країні, навіть на іншому континенті, і відчути як це, оскільки до цього в мене такого досвіду не було. І, по-третє, через інтерес до самої Канади.

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
Я вважаю, що Mitacs Globalink Research Internship дає величезну можливість українським студентам проявити себе, показати свої вміння, здібності, таланти, набути практики в тих сферах, які їх цікавлять (що є дуже цінним, оскільки в Украні, на жаль, відсутня або дуже обмежена можливість практики). Також участь у програмі може надихнути або дати поштовх на розвиток власних досліджень та подальшій роботі у науковій сфері, що може допомогти новому поколінню розкрити потенціал як власний, так і своєї країни на локальному та міжнародному рівнях.

Які були страхи перед поїздкою?
Звичайно, я переживала як буде проходити стажування, чи зможу я виправдати очікування свого професора, як пройде зустріч із ним, чи буду я відчувати дискомфорт у чужій країні, чужому місті, чи буду відчувати мовний бар’єр. Але основним страхом, як би дивно це не було, стосувався перельоту, оскільки це був перший політ в моєму житті і я дуже нервувала.

Який отримала досвід від участі в стажуванні?
Безперечно, я отримала велику кількість нових знань у своїй сфері, мала можливість спробувати себе в різних етапах дослідження (від аналізу наукової літературу до побудови дослідження) і встановила багато корисних зв’язків. Проте крім цього, я отримала безцінний життєвий досвід, покращила свої навички у комунікації та вдосконалила іноземні мови.

Чим для тебе стала Канада?
Канада для мене – виклик самій собі і доказ того, що я можу! Це новий досвід, можливості та враження. Це Монреаль, смачний путін, фестивалі та Біксі. Це друзі з Мексики, Бразилії, Германії та України. Це повага, доброта та щирість. Це найкраще, що було зі мною в житті!

Інша важлива інформацію, поради, тощо
Завдяки Канаді та Mitacs Globalink Research Internship я змогла відкрити для себе нові горизонти, подивитися на життя та світ під зовсім іншим кутом. Я вважаю, що ця програма є тим самим шансом, який гріх прогавити і тою пригодою, про яку ти ніколи не пожалкуєш. Тому не бійтесь і не вагайтесь, а сміливо беріть участь, щоб і ви могли стати частиною цієї події, а вона – частиною вас!

Нікіта Кісельов

Чому вирішив брати участь?
Щасливий випадок – ось як описати початок участь в цій програмі. Я почув про неї за декілька днів до дедлайну, і якби не мій друг, то можливо б і не подався. За декілька днів зібрав всі документи, було не легко, але це було того варте 🙂

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
Досвід, Емоції, Відкриття нового – ось якщо коротко. Неймовірний досвід в плані краєри, можна знайти купу корисних контактів.
Емоції, бо Канад це інша планета, не інакше. Краще самому побачити ніж 100 разів почути про різницю в менталітеті, пристарсть канадців до солодкого, хокею та червоного, надзвичайно гарну природу, великі мегаполіси та маленьки майже евпропейські містечка

Які були страхи перед поїздкою?
Звичайно це рівень страх, що не вистачить рівня мови для спілкування. Я думаю в кожного він є незалежно від рівня. Але це проходить з практикою, до того ж всі раді допомогти якщо щось призабув).
Ще один страх – недостатній рівень знань для такого рівня стажування. Що можу сказати. Повірте, якщо вас відібрали – в вас все вийде

Який отримав досвід від участі в стажуванні?
Немовірний насправді досвід роботи в саме науковому проекті. До того є сфера для мене була відносно нова, тому це двічі крутіший досвід. Я отримав купу емоцій, познайомився з людьми з усіх куточків світу, набагато розширив свій світогляд в плані карєри та взагалі розвитку.

Чим для тебе стала Канада?
Більше ніж просто новою країною. Просто тому що це інший континент. Але не тільки це. Канада показує як може функціонувати майже ідеальну суспільство, максимально багатонаціональна країна. Канада відкрила для мене багато чого, дала неймовірну кіклькість інсайтів про життя взагалі. Але найголовніше – Канада показує для чого взагалі жити, дивитись кожного ранку на красу природи, вміти її берегти, розвиватись максимально в своїй сфері та не відставати від саморозвитку.

Микита Балєсний

Чому вирішив брати участь?
Подумав що це буде найкращим способом провести літо – працювати у сучасній лабі, знайомитися з талановитими людьми, подорожувати по Канаді та стати більш прошареним в своїй сфері

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
У вас відкриються очі ширше ніж ви можете уявити. Після цього експірієнсу ви будете розуміти і бачити речі з більшої кількості позицій, і зможете мислити більш критично.
Це безкоштовно.
Досвідом дослідницького стажування в Канаді можуть похвалитися не так багато українців – тому це дасть особисті переваги у кар’єрі і загалом зробить вас ціннішою людиною для всіх, хто вас оточує, будь то друзі, організація, країна та світ в цілому 🌎

Які були страхи перед поїздкою?
Було не страшно – нас добре підготували та зарядили 🙂

Який отримав досвід від участі в стажуванні?
Робота в дослідницькій лабораторії. Я зрозумів, із чого вона складається: читання, ще трошки читання, ще багато читання, експерименти, збір даних, обробка даних, дедлайни, публікації, конференції, магістратура, PhD…
Творча робота без чіткої цілі. Часто я просто знав напрямок, а там намагався робити щось круте і потім думати як це красиво описати в публікації
Програмування на багатьох мовах. Коли я подавався на проект, я знав одну мову програмування. Зараз я маю досвід ще з чотирьма, а також пройшов через 50+ тисяч рядків коду.
Трошки agile. Стендапи з особистих задач щоранку – це неймовірна річ для продуктивності та почуття суспільної відповідальності в команді. Після цього досвіду я ввів подібну практику в іншу організацію, де зараз працюю і це було суупер корисно 🙌

Чим для тебе стала Канада?
Трошки банальна фраза – але Канада відчулася мені другим домом. Тут у кожного третього місцевого є друг/колега/жінка сестри з України. Загалом, Канада – це така Україна, де не було двадцятирічної стагнації, хоча й зі своїми проблемами, про які, на відміну від українців, тут багато не говорять. Люди тут неймовірно ввічливі та тактичні, мені було комфортно та уютно – як вдома

Христя Мандзій

Чому вирішила брати участь?
Дізналася я про програму спонтанно і так само подавала заявку. Просто розуміла, що такі шанси втрачати не можна. Заповнити аплікацію та зібрати документи займе загалом кілька годин життя. А можливість не просто відвідати Канаду, а пожити тут, попрацювати та набратися досвіду – безцінна.

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
Все дуже просто та очевидно – набратися досвіду, подивитися, як виглядає справжній research, попрацювати в улюбленій галузі, познайомитися з людьми з цілого світу, покращити свій рівень англійської і, звичайно, просто розважитися і наробити класні фотки 🙂

Які були страхи перед поїздкою?
Перед поїздкою мене найбільше хвилювали організаційні питання: віза, житло, переліт, гроші. Та поступово всі ці питання вирішувалися не так важко, як спершу здавалося. Також переживала, чи не буду почуватися не в своїй тарілці, хотіти додому. На щастя, ці страхи не справдилися, бо люди в Канаді дуже милі та привітні і роблять все для того, щоб тобі було добре.

Який отримала досвід від участі в стажуванні?
Хоч моє стажування (в мовній дитячій лабі на кафедрі психології) лише частково торкалося моєї спеціальності (прикладна лінгвістика), я почерпнула з нього дуже багато і зацікавилася психологією. На роботі весь час спілкувалася з дітками та їх батьками, збирала дані для досліджень. Також допомагала обробляти відео- та аудіофайли, навчилася працювати в спеціальних програмах. Окрім цього, відвідувала лекції з лінгвістики.
Також, це, звичайно, крутий життєвий досвід, мій перший шанс пожити наодинці, виконувати всі хатні справи, слідувати за бюджетом та кількістю їжі в холодильнику.

Чим для тебе стала Канада?
Канада просто прекрасна і її справедливо вважають однією з найкомфортніших для життя країн. Найкраще тут, на мою думку, те, наскільки вона people-friendly. Як то кажуть, все для людей. А люди самі дуже усміхнені, привітні та приємні, люблять піднімати настрій своїм ближнім, охочі допомогти. Завдяки цьому я завжди почувалася “своєю”, просто не мала часу та причин сумувати за домом.

Уляна Кащій

Чому вирішила брати участь?
Вирішила спробувати взяти участь у програмі бо умови та вимоги здавалися занадто гарними, щоб бути правдою: повна стипендія на цілих три місяці, робота над цікавим проектом, непотрібність сертифікату англійської мови. До останнього не могла повірити, що ця програма дійсно існує.

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
Мене якось запитали, що мені дала ця програма. І я не могла відповісти. Але не через те, що не знала, що сказати, а тому, що не знала з чого почати! Ця програма дає неймовірно багато переваг для українських студентів – ви здобудете досвід, яким мало хто може похвалитися, ви працюватимете зі вченими зі всього світу ( бо в Канадських лабораторіях ви будете працювати поряд з китайцями, французами, італійцями і т.д.), зав’яжете корисні знайомства, отримаєте цінні знання зі своєї спеціальності та матимете можливість повернутися на магістратуру. Ці три місяці точно стануть однією з найкорисніших ваших інвестицій у власне майбутнє.

Які були страхи перед поїздкою?
Найбільш моїм страхом перед поїздкою було те, що в мене виявиться не достатній рівень знань для роботи над проектом. Але як же я помилялась. В лабораторії мене завжди підтримували, навчали новому, там не було соромно навіть для професора сказати, що йому потрібно перевірити той чи інший факт, бо він не впевнений. Якщо я не знала, як робити якісь речі, вся лабораторія завжди готова була мені допомогти. Звичайно, були також страхи з приводу переїзду, я мала опинитися в незнайомому місті, в новій країні. Але в Канаді тобі всі завжди готові допомогти,тому проблем за три місяці в мене зовсім не виникало.

Який отримала досвід від участі в стажуванні?
Моя лабораторія дала мені дуже багато нових практичних та теоретичних знань, які я навіть не сподівалася отримати, коли подавалась на свій проект. Але, крім того, Канада покращила мої soft skills – в мене підвищилася якість комунікації з людьми, бо в Канаді часто доводилося заводити нові знайомства, я відчуваю себе більш впевнено в нових обставинах, адже я змогла сама прожити три місяці на іншому континенті, завела багато нових та корисних знайомств. Загалом, перераховувати можна дуже довго, адже за ці три місяці ви точно наберетеся чимало досвіду.

Чим для тебе стала Канада?
Канада для мене стала найкращим літом в моєму житті. Навіть при тому, що замість двох місяців канікул, я мала лиш два тижні та вихідні від лабораторії, я жодного разу не пошкодувала про це. Бо Канада стала для мене початком моєї майбутньої кар’єри і, я думаю, що коли згадуватиму, з чого почався мій професійний ріст, я знову і знову повертатимусь до Канади

Антипова Аліса

Чому вирішила брати участь?
Мені дуже подобається сфера, у якій я працюю та вчусь – наука про дані. На момет подачі на програму я вже мала досвід роботи у цій сфері, та з захопленням читала нові статі за темою. Я дуже хотіла спробувати себе у науці і саме тому вирішила подати заяву на участь у програмі)

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
Перш за все, я вважаю, що варто подаватися на програму задля того, щоб краще дізнатися себе, спробувати нові ролі та зрозуміти, що тобі до вподоби)

Які були страхи перед поїздкою?
Перед поїздкою не було часу на страхи – було багато справ і без них)

Який отримала досвід від участі в стажуванні?
Від стажування я отримала набагато більше, ніж могла уявити: я не тільки спробувала себе у ролі науковця, а й у ролі студента університету Торонто, у ролі волонтера на великій конференції, у ролі доповідачи на чисельних зустрічах та нещодавно – у ролі амбасадора програми:)
Я двічі була на Ніагарі, у Монреалі і Оттаві та напам’ять вивчила центр Торонто) Почала дивитися баскетбол, покаталася на найвищій горці у світі, відвідала купу офісів великих компаній та маштабний музичний фестиваль, за багато відвідувань так і не побачила повністю величезні галерею та музей, зустрічала заходи сонця на криші свого готелю та ночами не спала у автобусах під час переїздів між містами, аналізувала дані та писала статтю, бігала, щоб встигнути побачити місто перед роботою, спробувала багато фастфуду та різних кухонь та багато спілкувалася з надихаючими людьми, які захопленні тим, чим займаються.

Чим для тебе стала Канада?
Канада для мене – місце відкритів, привітних людей та незабутніх вражень)

Інша важлива інформацію, поради, тощо
Just do it!

Антон Ключинський

Чому вирішив брати участь?
Друг розповів, вирішив: “Чому б і ні?”

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
Тому що вони отримують якнайменьше – гарну можливість помандрувати, познайомитись з іншою культурою, а можливо – отримають тут неоціненний досвід і можливість продовжити тут навчання.

Які були страхи перед поїздкою?
Ніяких. Я розумів, що найгірше, що може зі мною трапитись – марно проведений час, але це не про Канаду.

Який отримав досвід від участі в стажуванні?
Окрім власне робочого досвіду, також дуже гарна культурна підготовка, покращення англійської, соціальні навички не в останню чергу – це три місяці у іншій країні, які ще треба прожити, треба знайти місце для життя, купити білети, отримати візу.

Чим для тебе стала Канада?
Надзвичайно цікавим і корисним досвідом

Ярина Мамчур

Чому вирішила брати участь?
Я студент-фізик і хочу займатись наукою, тому на 3 курсі я почала задумуватись про те, що мене чекає після випуску. І коли хочеш стати дослідником, але на питання “чим будеш займатися?” відповісти не можеш, то доводиться розбиратись.
Це стажування – ідеальна можливість спробувати себе в реальному дослідницькому проекті.

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
Українські студенти зазвичай мають хоршу теоретичну підготовку і знають базові речі у різних суміжних темах. Це дуже круто, якщо знаєш як цим користуватись, але зазвичай ми не знаємо.
В Канаді ж все не так: спочатку студенти отримують експериментальні навички і лише після цього – теоретичні. Через це студенту не так тяжко починати працювати в проекті (бо всі починають асистентами в тій чи іншій формі), але іноді там буває складно побачити широку картину.

Тому, коли ми стаємо інтернами в канадських проектах, це дає змогу отримати надзвичайно необхідні практичні навички, зустрітися з реальними питаннями і проблемами, і нарешті навчитися застосовувати свої знання.

До того ж це яскравий контраст до того, як працюють науковці у нас. Звісно, тут, як і в Україні, не їздять на роботу на єдинорогах і експерименти не вдаються з першого разу, але ставлення до роботи і навчання тут зовсім інакше.
Можна порівняти і зрозуміти для себе який стиль (або поєднання стилів) підходить більше особисто вам.

Які були страхи перед поїздкою?
Страхів не було майже ніяких, бо Mitacs забезпечує майже всім (іноді навіть менторами-студентами, які допомагають) і займає порівняно небагато часу.
Але було дещо, що хвилювало – думала, що не впораюсь з роботою в проекті. Тому після того, як дізналась, що пройшла, попросила в професора літератру.
І не прочитала її.
Було дуже соромно, не хотілось показуватись на очі професору. Але як виявилось, від мене взагалі-то і не чекали опрацьованого матеріалу і ідеального знання теми проекту!
Звісно, не раджу робити як я, але маю на увазі, що в будь-якому разі працювати починаєш з 0 і якщо чогось не знаєш або не вмієш, то це природньо.
Якщо постійно ставити запитання і виконувати завдання послідовно, то робота піде добре і хвилюватись не варто.

Який отримала досвід від участі в стажуванні?
Я потрапила в проект пов’язаний з оптикою і надзвичайно вдячна своїй дослідницькій групі в Університеті Оттави, бо в роботі змогла спробувати майже все:
1) Мала змогу працювати в лабораторії з сучасною технікою
2) Покращила навички аналізу даних, засвоїла кілька нових програм і перестала боятись програмувати
3) Отримала доступ до семінарів і спеціалзованої літератури, і зустріла людей, з якими можна їх обговорити
4) Натренувалась робити презентації для групи
До того ж побачила наукову групу зсередини: як плануються проекти, як приймаються рішення і як всі працюють в команді.

Чим для тебе стала Канада?
Канада стала для мене місцем, де я подорослішала.
Оттава – місто, де я вперше жила далеко від родини і де я зустріла друзів, з якими тепер нас розділяє океан.
Я побачила надзвичайну природу, живу і не зруйновану навіть за межами національних парків. Була в містах, в яких живуть настільки різні люди, що було б складно уявити, що вони – громадяни однієї країни. Чула більше мов (і акцентів) ніж за все своє життя до цього.

Я буду згадувати Канаду як місце, де я почала свій професійний шлях і це літо як прекрасний час, коли я отримала відповіді на свої перші серйозні питання, але і отримала набагато більше нових і ще серйозніших.

Інша важлива інформацію, поради, тощо
Обов’язково спробуйте себе в цій програмі! Це того варте 😉

Богдана Середа

Чому вирішила брати участь?
Пам’ятаю, ніби це сталося вчора: 2 серпня 2018 року на інфоресурсі мого факультету опублікували пост про можливість стажування в Канаді. Я одразу переслала повідомлення подрузі зі словами: “ну шо, го”. У ту секунду я насправді більше пожартувала, аніж всерйоз замислилась про участь. Але після кліку на лінк, який вів до чудес (закреслено) списку проектів, я зрозуміла: це воно! Так приємно було побачити їх різноманіття, а особливо – у своїй сфері кібербезпеки. Перед цим я намагалась шукати програми за спеціальністю через Еразмус, але це трошки пропаща справа, тому саме наявність стала першою осмисленою причиною. Наступна думка: камон, це ж справжній рісьорч!!! Потім я також усвідомила, що це була б непогана практика англійської мови. І, not gonna lie, усе це поєднується з можливістю подорожувати! Дуже заманливо, погодьтесь.

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
Дана програма – це безцінний експіріенс для наших студентів. Перш за все – це змога проводити досліди у сучасно обладнаних лабораторіях, що у свою чергу є дуже важливою частиною отримання навичок на практиці в деяких професіях. І, на жаль, усі ми розуміємо, як з цим йдуть справи в українських вищих навчальних закладах. Також, звісно, це можливість або попрацювати в команді, або бути самому повністю відповідальним за свій проект. Обидва варіанти мають свої безперечні плюси. Отримавши досвід за кордоном, українські студенти мають змогу поділитися ним вдома; маленькими, але впевненими кроками допомогати розвитку науки в Україні. І що не менш важливо – знайомство з різними культурами. Власне, ця програма – це розширення кругозору у багатьох сферах життя.

Які були страхи перед поїздкою?
На цьому шляху до скарбів (закреслено) омріяного стажування зустрічались і страхи. Страшно було десь помилитися, не отримати запрошення на інтерв’ю з професором, запороти саме інтерв’ю, чекати на результати відбору. Але ці страхи були одночасно і kinda exciting. Та й “страхами” це насправді важко назвати. Трошки страшнувато було летіти в перший раз, ще й так далеко. Проте, виявилось, що це більш нудно, аніж страшно. Напевно, реальним хвилюванням було лиш те, що я не зможу нормально спілкуватися англійською. Але це минає, як тільки нога ступає на канадську землю.

Який отримала досвід від участі в стажуванні?
Досвід, отриманий від участі в стажуванні, важко описати словами, але я постараюсь! Я потрапила на проект, який повністю був під моїм керівництвом, а це в свою чергу допомогло покращити навички тайм менеджменту, та й взагалі це надихає, коли результат залежить лише від тебе. Або пригнічує… Але то з якого боку на це все дивитись. Мій проект познайомив мене з дуже цікавою темою, про яку я не задумувалась, навчаючись в Україні. Важливою частиною стажування також стала взаємодія з професором. Майже кожного тижня ми зустрічались, щоб обговорити мої успіхи та допомогти, якщо це необхідно. Також щотижня усі студенти, які працювали з професором, враховуючи мене, зустрічались з самим професором та ділилися прогресом за попередній тиждень та планами на майбутній. Така практика дійсно допомогає тримати себе у тонусі.

Чим для тебе стала Канада?
В цілому і загалом Канада для мене – це переродження. Перший політ та перший досвід життя наодинці. Ввічливі водії та люди, які завжди з радістю допоможуть. Бути під Ніагарським водопадом мокрою з голови до ніг, але до біса щасливою. Відвідати гіперкоастер, випадково вирішивши, оглядаючи американські гірки з колеса, що ці ну точно “найпростіші”. Бути собою. Це літо назавжди залишиться однією з найприємніших згадок.

Ростислав Блюм

Чому вирішив брати участь?
Для кожного молодого науковця найбільш гостро стоїть питання здобуття досвіду експериментальної роботи, освоєння сучасних передових методів та створення якумога більшої кількості професійних контактів, особливо із зарубіжними колегами. Саме тому, враховуючи усе згадане вище, як тільки я дізнався про чудову можливіть літнього професійного стажування у Канаді, то ні секунди не вагаючись я вирішив, що обов’язково маю брати участь в даній програмі.

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
На мою думку українські студенти мають без жодного сумніву подавати свої заявки на учать в даній програмі, оскільки тут вони отримають не лише розвиток своєї професійної/кар’єрної сторони життя, а й надзвинайно насичене позитивними враженнями літо, що запам’ятається на все життя.

Які були страхи перед поїздкою?
До участі в програмі я мав досвід довготривалого перебування за кордном, в тому числі й Північній Америці й мав приблизне уявлення, що очікувати. Однак, що мене приємно вразило, та підтримка, яка надавалася на усіх етапах програми, повністю позбавляла будь-яких сумнівів чи страхів перед поїздкою.

Який отримав досвід від участі в стажуванні?
Окрім безцінного наукового досвіду, отриманого в робочий час, я також отримав массу позитивних емоцій та яскавих вражень від перебування в Канаді.

Чим для тебе стала Канада?
Канада стала для мене тим місцем, де я отримав найбільш незабутнє літо в моєму житті, яке було не лише надзвичайно приємним, а й дуже корисним для майбутньої наукової кар’єри.

Інша важлива інформацію, поради, тощо
Канада стала для мене тим місцем, де я отримав найбільш незабутнє літо в моєму житті, яке було не лише надзвичайно приємним, а й дуже корисним для майбутньої наукової кар’єри.

Ольга Бруцяк

Чому вирішила брати участь?
Вирішила брати участь через те, що вважаю, що можливість побувати закордоном та здобувати нереальний досвід у царині науки не можна прогавлювати. Тому як мінімум вартувало спробувати.

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
Українці відомі закордоном як дуже освічена нація. Про це мені говорили не лише люди, з якими я працювала безпосередньо в університеті, а й особи, які задіяні в бізнесі, промисловості… Канада – це та країна, в якій знають, що таке Україна і хто такі українці. Тим більше вимоги для відбору не були важкі.

Які були страхи перед поїздкою?
Страхи, звичайно, були. Як і завжди перед чимось новим і невідомим. Найбільше хвилювалась за житло, бо маю не дуже приємний особистий досвід з орендою квартир в Україні. Тому це було найболючіше питання. Але, на щастя, тут усі дуже відповідальні і випадків шахрайства майже не буває.
Страшно було летіти вперше в житті самій, ще й за океан, ще й з пересадкою ))) Все було набагато простіше ніж я думала. І якщо ви теж такий не досвідчені у подорожах, як і я, не хвилюйтесь – усе буде добре)

Який отримала досвід від участі в стажуванні?
По-перше, досвід у сфері науки. На жаль, в Україні пробувати себе у таких дослідження у сфері права немає у нікого ні бажання, ні часу, ні можливостей. Якщо ви ще не визначились чим ви точно хочете займатись у житті, то ця програма точно для вас.
По-друге, величезна кількість soft skills: починаючи з комунікативних навичок і вдосконалення мови, і закінчуючи досвідом роботи в офісних програмах. Це неймовірний плюс і моя перевага тепер.
По-третє, я завела багато корисних і приємних знайомств. І з цими людьми я планую підтримувати зв’язок.

Чим для тебе стала Канада?
Другим домом. В Канаді ти не відчуваєш себе чужим, тому що це дуже мультинаціональна країна, але знову ж таки цікаво відкривати кожного разу її нові грані. Кожна провінція зовсім інша.. і в цьому і є увесь шарм Канади. Тобі вона не надоїдає.

Василь Кохан

Чому вирішив брати участь?
Для мене це була вже не перша поїздка такого плану за кордон. Коли я почув про Mitacs Globalink Research Internship, я саме повернувся із 1 семестрового навчання в Іспанії. Мені сподобався цей досвід і я хотів поїхати ще кудись, поки навчаюсь в університеті.
Тому, коли я почув про Mitacs, який до того ж дуже рекомендували у міжнародному відділі — вирішив податись. Більше того це Канада, країна за тисячі кілометрів через океан. Велика країна, де найчисельніша українська діаспора. Було цікаво попробувати як там живуть люди, про що думають і чим займаються.

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
Якщо є можливість треба за неї хапатися руками й ногами. Ми живемо у час коли кордони набагато відкритіші ніж раніше. Потрібно використовувати цю можливість на всі сто. Щоб потрапити у Канаду все ж потрібна віза, але отримати її досить просто. Mitacs дає можливість провести 3 місяці у Канаді, до того ж виділяються гроші на проживання, харчування і їх цілком вистачає ще й на поїздки у цікаві місця.

Які були страхи перед поїздкою?
Перед поїздко було страшно що не знайду дешевого житла, що не знайду дешевих квитків на літак, а тому грошей не вистачить. Думав що не зможу відпочити й після сесії вдома одразу почну проєкт там, а потім знову повернусь на навчання додому. Також переживав чи вистачить знань англійської, чи зможу я зрозуміти, про що говорять люди навколо і чи зможу донести свою думку.
Насправді досить було постаратися, докласти зусиль і квитки знайшлися, після них і житло. З хорошою компанією поїхати в гори і вже шикарний, активний відпочинок, на який не потрібно багато часу. Також потрібно вірити в себе. Ті, хто зустрічали вперше — казали що у мене дуже хороший рівень англійської.

Який отримав досвід від участі в стажуванні?
Протягом стажування, спілкувався із багатьма людьми. Отримав досвід роботи у міжнародній команді, що як виявилось досить просто. Такі ж люди, які працюють над приблизно тим же завданням. Цікаво було перевірити себе, чи витримаю 8 годинний робочий день, коли не чую жодного слова українською і працюю над чимось новим, отримую новий досвід. Не дуже приємний досвід із транспортом. Громадський транспорт працює на вищому рівні, але через розміри міста інколи доводилось тратити близько 2 годин щоб дістатися туди кути треба. Без машини — можливо, але не дуже зручно.

Чим для тебе стала Канада?
З 2 місяці Канада стала для мене дуже комфортним, перспективним місцем для життя і навчання. За канадськими мірками, основна частина Канади — це середній клас. Якщо людина працьовита і не даремно носить голову на плечах, то у неї є усі шанси стати частиною цього середнього класу і жити комфортно.

Інша важлива інформацію, поради, тощо
Потрібно шукати можливості та не боятись використовувати їх, поки є час. Поки ми студенти і нас не тримає сім’я потрібно встигнути побачити все і побувати всюди. Пізніше така можливість може зникнути.

Надія Шаповалова

Чому вирішила брати участь?
Спеціальність в університеті, на якій я навчаюсь – філологія, германські мови та літератури (переклад включно). Основна іноземна мова – англійська. Мрію бути хорошим перекладачем.
А щоб бути фахівцем, треба тренуватися. Можливість поїхати в англомовну країну – найкращий спосіб втілити в життя мою мрію.
Коли я почула про цю програму, я не вагаючись вирішила подати заявку.
І дуже хотіла, щоб мене обрали.
Але це не єдине, що приваблювало в цій програмі. Mitacs Globalink Research Internship – це наукові дослідження в сучасно облаштованих університетах Канади, які посідають місця в ТОП кращих університетів світу. Можливість бути частиною такого університету, знайомство з інакшою системою освіти і науки, спілкування з професорами – це безцінний досвід.

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
Особливо українським студентам дуже корисно подаватися на цю програму. В Канаді існує одна з найбільших українських діаспор, і дуже цікаво поспілкуватися з українськими канадцями. Діаспора шанує і зберігає українські традиції і культуру, що заслуговує на повагу. Проте це зовсім не заважає жити сучасно.

Які були страхи перед поїздкою?
Не долетіти, втратити багаж, заблукати в аеропорту… Це могло трохи лякати мене перед поїздкою… Та на думки про це не було часу – після складання усіх іспитів і практики в моєму університеті, в той же день ввечері я вирушила в довгоочікувану поїздку. Бажання поїхати було настільки сильним, що воно не давало страхам панувати. Насправді, шанси на справдження перерахованих варіантів розвитку подій невеликі.
P. S.: Я долетіла, багаж прибув до останнього місця призначення, в аеропорту таки можна зорієнтуватися..

Який отримала досвід від участі в стажуванні?
Стажування дозволило навчитися багатьом речам. Окрім власне отриманих навичок від роботи над проектом, стажер отримує ряд додаткових бонусів.
✓ Досвід спілкування з представниками різних культур.
✓ Досвід планування.
✓ Досвід життя в шаленому темпі, коли кожен день насичений і яскравий.
Та дуже багато іншого 🙂

Чим для тебе стала Канада?
Для мене Канада – простір, де є місце для кожного. Широкі вулиці, переважно будинки, а не квартири. Стильні житлові райони, які змагаються між собою в декорі. Привітні і щирі люди, які готові допомогти в будь-який момент. Є місце як і для людей, так і для природи. Національні парки перехоплюють дух від краси.
Канада – це затишне місце.

Анастасія Надєждіна

Чому вирішила брати участь?
Бажання розвитку, здобуття нових навичок та просто пошуку пригод ніяк мене не покидали. Я просто не могла втратити таку можливість!

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
Заради отримання справді неймовірного нового досвіду. Хоча Канада здається нам такою зрозумілою й ідейно близькою, відмінності відчутні, особливо переконуєшся в цьому після повернення. Тому це чудовий спосіб розширення світогляду, глибокої рефлексії й величезного заряду натхнення!

Які були страхи перед поїздкою?
Напевно, найбільшим моїм страхом був рівень англійської. Я ще не здавала жодного тесту й інтерв’ю з професором не мала. Проте, приїхавши зрозуміла, що з цим проблем не буде. Моя перша розмова з професором була надзвичайно приємною, я не відчувала жодного дискомфорту, ми обговорювали як завдання проекту, так і просто розмовляли на віддалені теми.

Який отримала досвід від участі в стажуванні?
Звичайно розвиток професійних навичок, вдосконалення англійської, та важливішим для мене видається цілий пул отриманих ідей для роздумів. Усвідомлення можливості здійснення будь-яких задумів. Сміливість мріяти!

Чим для тебе стала Канада?
Канада це ♥️. Від кожного sorry, як на мене без причини, до have a wonderful day від касирів. Від канадської природи до природи канадців. Почавши подорожувати країною, я жодного разу не хвилювалась, бо завжди була впевнена, що все буде чудово і мені обов’язково допоможуть в разі необхідності. Мене практично брали за руку й вели до необхідної локації.

Інша важлива інформацію, поради, тощо
Не прокрастинуйте! Серйозно поставтесь до вибору не тільки проекту, а й університету, міста, професора

Таїсія Сазонова

Чому вирішила брати участь?
Я ще зі школи захоплювалася науковою діяльністю і завжди хотіла отримати нові знання навички, покращити рівень англійської мови та познайомитися зі студентами з різних країню Саме тому мене зацікавила програма стажувань в Канаді та я вирішила надіслати заяву.

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
Я вважаю, що якщо студент планує зв’язати своє життя з наукою, отримати новий досвід, навички та знайомства, то я щиро рекомендую подаватися, бо це чудова можливість для саморозвитку!

Які були страхи перед поїздкою?
Моїм найбільшим страхом перед поїздкою було залишитися без житла в Канаді. Бо шукати я його почала досить пізно та було важко знайти варіанти поряд з моїм науково-дослідницьким інститутом, але все вирішилося найкращим шляхом та після приїздудо Монреаля я швидко найшла квартиру.

Який отримала досвід від участі в стажуванні?
Я вважаю, що я отримала унікальний досвід роботи в лабораторії, я навчилася працювати за флюоресцентним та конфокальним мікроскопом, робити ELISA та Western blot, багато працювала з базами данних та Cell Sizing Analysis. Під час стажування мені вдалося значно покращити мій рівень англійської мови, комунікаційні навички, я познайомилася з багатьма студентами з різних країн та науковцями. Це було дійсно незабутнє літо в Канаді.

Чим для тебе стала Канада?
Особисто для мене, Канада – це країна можливостей. Місце реалізації людського потенціалу, місце, де шанують особистість, досвід та право на відпочинок. Мене дуже вразило те, наскільки всі працівники моєї лабораторії намагалися допомогати одне одному для того, щоб досягти скоріше загальної мети.
Канада – це чудова країна для мандрівок. Тут Ви зможете найти і гори, і озера, і океан, і водоспади. Я встигла відвідати багато туристични місць: Ніагарський водоспад, Монт Тремблан, Національний парк “1000 островів”, я навіть вирушила з круїзом для пошуку та перегляду китів.
Канада – нейморівна країна і я дуже ражду всім відвідати її.

Мартиняк Анастасія

Чому вирішила брати участь?
Завжди хотіла побачити Канаду і що з себе представляє наукова робота за кордоном

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
Побачити і відчути щось нове. Отримати безцінний досвід, який можна використовувати в українській науці. Відкрити для себе житя в іншій країні й інші культури. Спробувати щось нове і незвичайне для себе. Показати себе іншим країнам і довести всім, що ми варті кращого, ніж ми маємо і що ми готові змінювати нашу країну на краще.

Які були страхи перед поїздкою?
Мовний бар’єр, інша культура, ціни

Який отримала досвід від участі в стажуванні?
Я отримала неймовірний досвід роботи в міжнародній лабораторії, спілкування з наукоцями з різних країн, як от Канада, Індія, Індонезія, Китай, Німеччина. Я дізналась багато нового для себе як з наукової точки зору, так і з повякденної. З одного боку стояла моя робота, де я майже кожен день дізнавалась щось нове і якісь наукові лайв хаки, так і на ланч таймах я дивувалася цікавим рецептам з інших країн, історії міграції і життя в інших країнах. Чесно кажучи, мені здається, що Канада трохи змінила мої погляди на життя, з більш консервативних на більш ліберальні. І це неймовірно, на скільки життя в іншій країні без наших стереотипів може змінити наше відношення до певних речей всього за 3 місяці.

Чим для тебе стала Канада?
Відкриттям. Неймовірним досвідом. Новими друзями і знайомими. Ковтком чистого повітря і морським бризом. Новими почуттями і захопленнями. Чимось, чого я до цього ніколи не відчувала.

Інша важлива інформацію, поради, тощо
Не бійтесь робити помилки, ніхто не ідеальний. Краще шкодувати про те, що ти зробив, ніж про те, що ти міг зробити, але не зробив.

Федорик Ольга

Чому вирішила брати участь?
Прочитавши про програму в голові невтомно звучали різні ХОЧУ та МОЖУ, які невдовсі перетворись в ПОДАЙСЯ ПОДАЙСЯ ПОДАЙСЯ!
ХОЧУ І МОЖУ:
• працювати в лабораторії іноземного університету (вражаюча кількість проектів і доволі цікаві теми)
• стати частиною міжнародної наукової команди
• займатись наукою за межами Альма-матер (вихід за межі зони комфорту )
• поїхати в КАНАДУ (будем чесні не наукою єдиною)

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
• щоб перетворити свої МОЖУ І ХОЧУ на БУДУ
• щоб отримати новий досвід
• щоб впевнитись в своїх силах та дізнатись про свої слабкості
• щоб працювати над чимось значущим
• щоб знайти мотивацію вчитися та розвиватися
• щоб не пропустити НАЙКРУТІШУ ПРИГОДУ СВОГО ЛІТА
• щоб мріяти і хвилюватись до зими ; )
І ще багато найрізноманітніших ЩОБ, які є важливими саме для ТЕБЕ!

Які були страхи перед поїздкою?
Ох страхів було чимало, хоча й 80% пережила ще до подачі та отримання результатів.
Якщо говорити про страхи перед поїздкою, то найбільший страху наганяла «мандражна» невпевненість в собі. Саме вона навіювала ці вічні питання, а що якщо я щось не зрозумію, якщо я говоритиму з акцентом, чи будуть до мене ставитись серйозно, чи того що я прочитала і знаю достатньо…
І всі вони в мить розлетілись при першому знайомстві.

Який отримала досвід від участі в стажуванні?
Виявилось мені складно відповісти на це запитання. Та це не означає, що досвіду немає, чи те що він поганий, мені просто складно описувати свої емоції, я просто ними насолоджуюсь, а зараз мій перший тиждень дома.
Досвід:
• проведеня експерименту
• перших помилок та перших результатів
• англійської в науці
Стажування дало багато дрібних життєвих уроків, які на мою думку також є безцінним досвідом.

Чим для тебе стала Канада?
Канада – це неймовірна країна. Це твій маленький дім на це літо. Це море друзів і веселощів. Так так, це не країна для пенсіонерів, хоча вони живуть там дуже добре.
Це бездіч подорожей, маленьких і великих пригод. Це все, що ти тільки захочеш і зможеш організувати, від навчання, цікавої літератури до фестивалів, волотерства і домашніх поседеньок, від найбільшої українськоі діаспори до гастрономічних турів навколо світу, від тихих ферм і затишних містечок до скляного даунтауна і шумних закладів.
Mitacs зводить тебе із неймовірними людьми, з якими тебе об‘єднює вона – КАНАДА.
Не сумнівайтесь, ви закохаєтесь в Канаду так як закохались МИ!

Інша важлива інформацію, поради, тощо
Не вагайтесь! Подавайтесь! Пробуйте свої сили пори всі страхи, порти всі АЛЕ. Зробіть це заради свого літа, зробіть це щоб потім не шкодувати!

Кучина Анастасія

Чому вирішила брати участь?
Іронічно, але мене так ні разу й не взяли на Erasmus, батьки відмовились давати гроші на Work&Travel, тому це була моя остання можливість самореалізуватися – я вирішила, що нехай ходять чутки, що гуманітарії не проходять, але спробувати варто! Завжди хотіла побачити Канаду і що з себе представляє наукова робота за кордоном

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
Українським студентам конче необхідно розширювати горизонти сприйняття, це безцінний досвід, який дає можливість подивитись як живуть люди на іншій стороні нашої планети, як вони заробляють гроші, як вони проводять дозвілля, як вони шукають себе у сучасному світі. Цей досвід може допомогти змінити закостенілий лад в Україні, або ж переламати свідомость і дати зрозуміти чим ти насправді хочеш займатись у цьому житті.

Які були страхи перед поїздкою?
Ніяких, я так сильно чекала цього літа, що усі мої страхи здавались нічим у порівнянні з бажанням скоріше опинитись в Канаді і дізнатись як воно там.

Який отримала досвід від участі в стажуванні?
Я знаходила час подорожувати у гордій самотності чи у великій шумній компанії, я перекладала з старофранцузької, читала книжки з філософії і знову й знову не розуміла про що мова, вишукувала у супермаркеті акції, кожного дня каталась на велосипеді у пошуках ідеальної локації для заходу сонця. Я ходила на захист магістерських робіт і після того обідала з професорами, жартуючи смішні жарти і обговорюючи смак крем супу, я відвідувала конференції і робила вигляд, що дуже добре розумію французькою, я навчилась розпочинати розмови і посміхатись незнайомим людям, я навчилась дозволяти собі відпочивати у будні і тяжко працювати на вихідних, я навчилась розуміти себе і бути щасливою кожного дня!

Чим для тебе стала Канада?
Домом. Жодне місце на планеті я ще не була готова так назвати, хоча кількість відвіданих мною країн наближається до 40. Сім‘я моєї професорки стала для мене другою сім’єю, вони зробили максимум, щоб я побачила і відчула якомога більше. Канада – це можливість. Реалізувати себе, змінитись, спробувати. Ця програма – це як можливість 3 місяці прожити це життя так, як завжди хотілось, але ніколи не моглось. Канада – це пригода. І тільки від тебе залежить, наскільки незабутньою вона стане власне для тебе самого. Для мене вона стала однією з тих пригод, про які не можна розповісти за годину, навіть доби не вистачить розповісти, скільки всього сталось завдяки тому, що одного дня я просто вирішила заповнити документи і відправити їх для участі у цьому стажуванні.

Інша важлива інформацію, поради, тощо
Instagram @contessa_n telegram @travelonua – там зібрано тонни корисної інформації про Канаду і подорожі нею

Власюк Ірина

Чому вирішила брати участь?
Нові можливості

Чому треба українським студентам подаватися на програму?
Новий досвід

Які були страхи перед поїздкою?
Опинитися самій в незнайомі країні

Який отримала досвід від участі в стажуванні?
Величезний, досвід спілкування, лабораторної роботи, та практики мовних навичок

Чим для тебе стала Канада?
Місцем найприємніших спогадів